Аналіз роботи методичного об’єднання вчителів початкових класів за 2021/2022 навчальний рік
Самоосвіта вчителів початкових класів під час канікул.
Підсумки роботи методичного об’єднання
за 2019 - 2020 навчальний рік
У цьому навчальному році педагоги, члени методичного об’єднання працювали над вирішенням першочергових завдань навчання та виховання молодших школярів у сучасних умовах. З урахуванням рівня організації навчально – виховного процесу, науково – методичної проблеми гімназії, члени методичного об’єднання вчителів початкових класів в 2019– 2020 н. р. працювали над проблемою «Використання інноваційних технологій для підвищення якості знань учнів та розвитку їх обдарованості».
Якісна освіта з кожним днем стає все більш нагальною проблемою нашого часу, тому вся діяльність педагогічних працівників була націлена саме на її досягнення.
Головним напрямком у роботі методичного об’єднання вчителів
початкових класів обрали: «Впровадження компетентністні - орієнтовного підходу в навчально – виховний процес»
Зусилля вчителів початкових класів спрямовані на розвиток пізнавальної самостійності учнів, формування творчої особистості. Кожен педагог як творець та ініціатор уроку забезпечує навчально – виховний процес таким змістом, який максимально сприяє активізації всіх видів діяльності учнів.
До складу методичного об’єднання входять 7 вчителів початкових класів, які викладають свої предмети у початкових класах та 4 вихователі групи продовженого дня.
Серед вчителів початкових класів 7 вчителів вищої кваліфікаційної категорії, 1 старший вчитель,1 вчитель – методист, 5мають вищу категорію та 1 спеціаліст І кваліфікаційної категорії, 2 спеціалісти ІІ кваліфікаційної категорії.
Протягом навчального року проведено 4 засідання методичного об’єднання. На засіданнях обговорювалися практичні проблеми та шляхи їх усунення: подолання типових помилок, недоліки в контролі за діяльністю учнів на уроках; опрацьовувалися документи, що регулюють гімназійне життя та ведення документації.
Велика увага приділялася практичній роботі: проведенні уроків та виховних заходів, участь у психолого – педагогічних консиліумах та практикумах. Дискусії за круглим столом, проведенні методичних оперативок, на яких складали план проведення тижня початкових класів .
На кожне засідання запрошувалась дирекція гімназії, практичний психолог. Члени гімназійного МО вчителі початкових класів брали активну участь у підготовці та проведенні педагогічних рад школи, педагогічних практикумах.
Методичне об’єднання проводило заходи з підвищення фахової майстерності педагогів. На засіданнях М О систематично ознайомлювались з новинками психолого – педагогічної, методичної літератури, фаховими, загально педагогічними періодичними виданнями.
Членами методичного об’єднання гімназії ведеться систематичний контроль за якістю навчальних досягнень учнів. Розглядаємо та затверджуємо підсумкові контрольні роботи з української мови та математики (3- 4 класах), а в другому класі діагностичні роботи.
Аналіз роботи свідчить, що за минулий навчальний рік значно підвищився науково – теоретичний та методичний рівень викладання навчальних предметів, посилилась увага до виховної та розвивальної функції навчання, до пошуку його ефективних форм і методів.
Важливим завданням у навчально – виховній роботі є створення в дитячому колективі комфортного середовища для розвитку особистості. Поступово розкриваючи особливості характеру, здібності кожної дитини, вчителі початкових класів та вихователі ГПД спрямували роботу на те, щоб кожен учень доповнював один одного, розвивались творчі здібності та інтерес до навчання.
Учні 3 – 4 класів взяли участь у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу знавців рідної мови ім.. П.Яцика. Призерами конкурсу стали:
Топчу М.– І місце (класовод 3 – А класу Мироненко Л.П.) та
Рак М.- ІІ місце (класовод 3 – Б класу Позня А. І.);
Щербина М. – 1 місце (класовод 4-Б класу Грицаненко С. М.)
Протягом 2019- 2020 навчального року учні нашої школи також брали активну участь у інтернет – олімпіадах, інтерактивних конкурсах «Колосок» , «Кенгуру». «Соняшник», конкурсі «Змагаймося за нове життя», «Юний дослідник» і показали хороші результати.
Аналіз роботи педагогів, членів методичного об’єднання вчителів початкових класів дає підставу зробити висновок, що завдання, які випливають із науково – методичної проблеми гімназійного МО, в основному виконано.